دكتر صومي در نشست کار گروه سلامت بناب:

صیانت از سلامت افراد جامعه وظیفه ماست 


به گزارش  وب دا دفتر روابط عمومي، محمدحسین صومی در نشست کار گروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بناب گفت: در تلاش هستیم تا سلامت را به عنوان مقوله اصلی در دولت و کل جامعه تعمیم دهیم، زیرا مقوله سلامت از مهمترین تأکیدات مقام معظم رهبری است و در این خصوص امیدواریم سال 93 به سال بهبود وضعیت مراکز بهداشتی و درمانی در استان تبدیل شود.
وی با بیان اینکه صیانت از سلامت افراد جامعه وظیفه ماست افزود: حوزه سلامت عرصه وسیعی است که با مشارکت و همکاری مردم قابل دستیابی است.
صومی همچنین با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بدهی عظیم 250 میلیارد تومانی سال جدید را در حالی آغاز کرده است که این موضوع تمام برنامه‌های سلامت را در استان تحت الشعاع قرار می‌دهد، گفت: با وجود این کمبودها در انجام وظایفی که بر عهده ما گذاشته شده است، بیش از حد توان در شأن مردم همیشه در صحنه تلاش خواهیم کرد.
وی در عین حال از همت و همکاری متولیان سلامت و مساعدت نمایندگان مجلس شورای اسلامی در افزایش اعتبارات وزارت بهداشت و درمان که باعث گشایش ارائه خدمات شایسته به مردم می‌شود، سپاسگزاری کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز سپس از آمادگی این دانشگاه برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در مسائل بهداشتی و درمانی استان خبر داد و گفت: بخش خصوصی نیز موظف است تمام جوانب امر را در نظر بگیرد.
وی خاطر نشان کرد: در صورت تأمین اعتبار منابع لازم از سوی مجلس، سهم مردم از هزینه درمان از 65 درصد به 55 درصد کاهش خواهد یافت و با مصوبه اخیر مجلس معضلی به نام کمبود پزشک نخواهیم داشت.
صومی ضمن قول مساعد برای تجهیز بیمارستان‌های شهرستان اظهار کرد: در صورت تأمین ساختمان مورد نیاز از سوی مسئولان شهرستان نسبت به راه‌اندازی «مؤسسه سلامت» در شهرستان بناب اقدام خواهیم کرد.

تاریخ درج : 1393/1/24 خوانده شده : 1305